آرشیو اردیبهشت ماه 1398

تاریخ تصویر موضوع ادامه
1398/2/2 ۹ کارگاه آموزشی بیمه ای برای بازدیدکنندگان نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

۹ کارگاه آموزشی بیمه ای برای بازدیدکنندگان نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

صنعت بیمه کشورهمزمان با دوزادهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه کارگاههای آموزشی را برای بازدیدکنندگان نمایشگاه برگزار می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، این کارگاهها با هدف آشنایی مردم با نقش، اهمیت و تاثیر بیمه ها برگزارشده و شرکت کنندگان در یک دوره فشرده با موضوعات در نظر گرفته شده آشنا خواهدشد.
برنامه ریزی و هماهنگی های اجرایی این دوره توسط شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی شرکت های بیمه صورت گرفته و اساتید این دوره از شرکت های مختلف انتخاب شده اند.
بازدیدکنندگان از نمایشگاه می توانند با توجه به جدول زیر برنامه ریزی لازم را برای حضور و مشارکت در این کارگاهها که در غرفه بیمه مرکزی واقع در سالن ۳۱A برگزارمی شود انجام دهند.

1398/2/7 میزبانی بیمه سامان از استارت آپ ها در فاینکس 2019

میزبانی بیمه سامان از استارت آپ ها در فاینکس 2019

تاریخ انتشار :1398/02/05

شرکت بیمه سامان در رویدادی منحصر به فرد، تعداد قابل توجهی از مدیران، کارشناسان و فعالان استارت آپ های فعال در حوزه های مالی و به ویژه صنعت بیمه را طی یک پنل کنار هم جمع کرد و از آنها خواست راهکارهای خود را برای توسعه دامنه فعالیت اینشورتک ها و فین تک ها ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سامان، این نشست که با محوریت فرصت ها و چالش های اینشورتک ها در غرفه بیمه سامان مستقر در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه (فاینکس 2019) برپا شد، استقبال کم نظیر استارت آپ ها را به همراه داشت، به طوری که دست کم 50 نفر از فعالان این عرصه در محل رویداد حاضر شده و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

معاون اجرايي شركت بيمه سامان در ابتدای این پنل تخصصي تاکید کرد که هدف نهایی از همکاری با استارت آپ ها، اين است که بخش عمده اي از فروش بيمه نامه ها از طريق آنلاين صورت گيرد.

دكتر داوود الماسي افزود: بيمه سامان از دو سال پيش مديريت توسعه كانال هاي جديد فروش را ايجاد كرده است تا با بهره گيري از فن آوري هاي نوين مالي و آنلاين، بتواند سهم خود را از بازار بيمه افزايش دهد.

وی با بیان این که جوانان خلاق و تحصیل کرده در زمینه فناوری اطلاعات، صنایع مالی را با تغییرات مهم و چشمگیری مواجه کرده اند، اظهار کرد: اینشورتک ها روی زنجیره ارزش بیمه اثرات زیادی داشته اند و هیچ بخشی از این زنجیره نیست که تحت تأثیر این موضوع قرار نگرفته باشد.

در ادامه این نشست، نمایندگان استارت آپ ها به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

نماینده استارت آپ «از کی» با بیان این که استارت آپ های بیمه ای نباید فقط به فروش بیمه نامه محدود شوند، گفت: اگر شرکت های بیمه بخواهند، می توانند با همفکری استارت آپ ها راهکارهای نوینی برای توسعه فروش و خدمات رسانی به بیمه گذاران پیدا کنند.

نماینده استارت آپ «ایزی بیمه» نیز با اشاره به این که ایجاد یک زیرساخت برای توانمندسازی نمایندگان فروش شرکت های بیمه می تواند هدف مطلوبی برای استارت آپ ها باشد، اظهار کرد: تجربه موفق و دامنه وسیع حضور فین تک ها در صنعت بانکداری، متاسفانه در صنعت بیمه بلااستفاده مانده، در حالی که می توان از آن به بهترین شکل برای بهبود خدمت رسانی به بیمه گزاران استفاده کرد.

نماینده استارت آپ «هشتگ بیمه» نیز با اعلام این که تجربه همکاری اش با شرکت بیمه سامان برای فروش بیمه نامه درمان تکمیلی بسیار موفقیت آمیز بوده است، گفت: ما توانسته ایم طی یک فرایند مورد قبول برای بیمه گذاران، به آنها مشاوره آنلاین داده و بیمه نامه درمان را بفروشیم.

وی اظهار کرد: ما ایده هایی داریم که می توان بر اساس آن راحت تر، سریع تر و با کیفیت تر بیمه نامه های حوزه سلامت را فروخت، اما این ایده ها باید ارائه و حمایت شوند.

نماینده استارت آپ «بیتمن» نیز با بیان این که متاسفانه داده های لازم توسط شرکت های بیمه به سختی در اختیار استارت آپ ها قرار می گیرد، گفت: این شکل کار، روند فعالیت ما را کند و بیمه گذار را بی اعتماد می کند، در حالی که امروز زمانی نیست که بتوان داده ها را محدود و یا از آنها سوء استفاده کرد.

نماینده استارت آپ «با بیمه» هم از این که شرکت بیمه سامان نمایندگان استارت آپ ها را یک جا جمع و نظرات آنها را شنیده، قدردانی کرد و گفت: می توان علاوه بر فروش، عملیات ارزیابی خسارت را نیز به استارت آپ ها سپرد.

او ادامه داد: بسیاری از مردم اطلاع چندانی از بیمه نامه های موجود در بازار ندارند، در حالی که استارت آپ ها می توانند در حوزه ارائه مشاوره به مردم نیز فعالیت های جدی داشته باشند.

معاون اداره توسعه كانالهاي فروش بيمه سامان که به عنوان دبیر پنل در این نشست حضور داشت نیز با بیان این که طي سال هاي آينده تخصص هاي سنتي بيمه در حوزه صدور، ارزیابی خسارت و تعيين و ارزيابي ريسك ها جاي خود را به فناوري هاي مبتني بر نوآوري خواهند داد، گفت: اينشورتك در حال ایجاد تحول در صنعت بيمه است و ايران نيز دستخوش اين جهش ژنتيكي خواهد بود، بنابراین بيمه گران مي بايست آماده هرگونه انعطاف نسبت به اين موج باشند.

آرش فروزان با اشاره به این که توسعه محصولات، خدمات و كانال هاي فروش بيمه سامان بر پايه اينشورتك رقم خواهد خورد، ادامه داد: ما به دنبال توسعه بازارهاي فروش و استفاده از ابزارهاي مختلف در جهت كمك به شبكه فروش هستیم.

وي تاكيد كرد: ميتوان از فناوري بلاكچين و از كانسپت ارزهاي ديجيتال در صنعت بيمه بهره برد، اين اقدام مي تواند تمام صنعت بيمه را از مولدهاي ارزيابي ، نرخ و خسارت تا زیرساخت های فعلي صدور، متحول نمايد، اين زنجيره بلاك ها هستند كه آينده صنعت پولي و بانكي جهان را به تسخير خود در خواهند آورد.

این نشست همچنین با بحث و تبادل نظر میان کارشناسان شرکت بیمه سامان و نمایندگان استارت آپ ها پیرامون مسائل مطرح شده به صورت چهره به چهره ادامه یافت.

1398/2/17 استقبال «سرآمد» از توسعه اینشورتک ها

استقبال «سرآمد» از توسعه اینشورتک ها

تاریخ انتشار :1398/02/17

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری سرآمد اندوخته ساز فردا ضمن اعلام حمایت از توسعه فعالیت استارت آپ ها، گفت: آینده از آن استارت آپ هاست و آنها هستند که می توانند دنیا را متحول کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سامان، در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه و در غرفه شرکت بیمه سامان، حسين علیمی با بیان این که هلدینگ سرمایه گذاری سرآمد به لزوم توسعه استارت آپ ها اعتقاد دارد، ادامه داد: ما از هیچ تلاشی برای کمک به جوانان دارای ایده دریغ نخواهیم کرد.

وی افزود: ما آمادگی داریم برای عملیاتی سازی ایده ها و تجاری سازی آن، استارت آپ های فعال در حوزه اینشورتک و فین تک، سرمایه گذاری کنیم.

او با تاکید مجدد بر این که از هیچ تلاشی برای کمک به جوانان خوش فکر و دارای ایده دریغ نخواهد شد، ادامه داد: در همین راستا اقدام به تاسیس شبکه نوآفرینی سرآمد (پلنت) در کارخانه نوآوری آزادی شعبه پارک فناوری پردیس در تهران کرده ایم.

علیمی با بیان این که پلنت، ظرفیت ۵۰ گروه استارت آپی به صورت تیم ایده (هرگروه ۳ نفر) را دارد، افزود: شبکه نوآفرینی سرآمد تا یک ماه آینده افتتاح می شود و فعالیت خود را رسما آغاز خواهد کرد.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری سرآمد از همه جوانان صاحب ایده در زمینه اینشورتک و فین تک دعوت کرد که برای توسعه فعالیت های خود به این مرکز مراجعه کنند.

به گفته علیمی، آن چه به عنوان ایده مبتکرانه و جدید مطرح است را می توان با هدایت درست و سرمایه گذاری مناسب تجاری سازی کرد و بدین ترتیب تحولات جدی در کسب وکار ها بوجود آورد که به تبع آن به رفاه بیشتر جامعه و سرعت عمل و آسان سازی انجام امور می انجامد و صنعت بیمه قطعا به چنین رویکردی نیاز مبرم دارد .

تماس با سامان

شماره ثبت: ۲۴۱۰۵۹
آدرس: تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، شماره ۴۳۳
کدپستی: ۱۴۳۴۹۳۳۵۷۴
تلفن مرکز تماس: ۸۹۴۳-۰۲۱ نمابر: ۸۸۷۰۰۲۰۴


واحد رسیدگی به شکایات و انتقادات
ایمیل: complain[at]samaninsurance[dot]ir

بیمه سامان را دنبال کنید

text