آرشیو خرداد ماه 1398

تاریخ تصویر موضوع ادامه
1398/3/12 صدور بیمه نامه بدنه اتومبیل بر اساس ارزیابی ریسک مشتریان

صدور بیمه نامه بدنه اتومبیل بر اساس ارزیابی ریسک مشتریان

تاریخ انتشار: 1398/03/12

مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه سامان اعلام کرد که پروژه «صدور بیمه نامه بدنه بر اساس ارزیابی ریسک مشتریان» پس از اجرای موفقیت آمیز پروژه «پرداخت خسارت اتومبیل بر اساس ارزیابی ریسک مشتریان» توسط این شرکت عملیاتی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سامان، محمد اباذریان با بیان این که در این روش، مشتریان به سه دسته عادی، متوسط ریسک و کم ریسک تقسیم می شوند، گفت: حق بیمه دریافتی هنگام صدور بیمه نامه و نحوه پرداخت خسارت پس از وقوع حادثه به این افراد متفاوت خواهد بود.

به گفته وی، اجرای این طرح علاوه بر کنترل ریسک و خسارات پرداختی توسط شرکت، حق بیمه پرداختی توسط بیمه گذاران را نیز متناسب با ریسک آنها، عادلانه تر خواهد کرد.

مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه سامان با بیان این که نوع و قیمت خودرو، سن، جنسیت و شغل افراد، سوابق بیمه ای و خسارتی و فرهنگ بیمه ای بیمه گذار از عواملی هستند که در ارزیابی ریسک موثرند، ادامه داد: با این شاخص ها، درجه ریسک افراد ثابت نیست و متناسب با شرایط و زمان می تواند تغییر کند.

وی با بیان اشاره به این که در این روش، مشتریان شرکت بیمه سامان از امتیازات خاصی در صدور بیمه نامه بدنه اتومبیل بهره مند می شوند، اظهار کرد: از نظر ما کسی که بیمه نامه عمر یا بیمه نامه مسئولیت شرکت بیمه سامان را داشته باشد، می تواند در رده کم ریسک قرار بگیرد، چرا که چنین افرادی عموما از فرهنگ بیمه ای بالایی برخوردارند و در نگهداری اموال خود کوشا هستند.

اباذریان تاکید کرد که با اجرای این پروژه، حق بیمه طبقات سه گانه کم ریسک، متوسط ریسک و عادی برای صدور بیمه بدنه اتومبیل به طور متوسط در هر دسته تا 15 درصد نوسان خواهد کرد.

او ادامه داد: پس از صدور بیمه نامه اتومبیل، پیامکی به مشتری ارسال و در آن مشخصات بیمه نامه از جمله «درجه ریسک» درج می شود.

وی همچنین با تشریح بخشی از جزئیات نحوه خدمات دهی به مشتریان هنگام پرداخت خسارت متناسب با ریسک ارزیابی شده آنها، گفت: مشتری کم ریسک که کاملا مورد اطمینان بیمه سامان است، برای دریافت خسارت می تواند تنها با گرفتن یک عکس از خودروی آسیب دیده و ارائه آن به همراه فاکتور تعمیرگاه، خسارت خود را دریافت کند.

به گفته اباذریان، مشتریان کم ریسک هنگامی که در تصادفی مقصر شناخته شوند نیز می توانند طی توافقی با حادثه دیده، خسارت را به او پرداخت کرده و تنها با دریافت یک رسید دست نوشته و ارائه آن به شرکت، مبلغ پرداختی را از شرکت بیمه سامان بگیرند.

مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه سامان با بیان این که پرداخت خسارت بر اساس ارزیابی ریسک مشتریان هم اکنون به طور کامل عملیاتی شده است، ادامه داد: صدور بیمه نامه بدنه بر اساس روش جدید نیز که به صورت پایلوت پیاده سازی شده بود، در حال فراگیر شدن است.

1398/3/20 جزئیات تازه از «بیمه نامه بدنه اتومبیل پیمایشی» بیمه سامان

جزئیات تازه از «بیمه نامه بدنه اتومبیل پیمایشی» بیمه سامان

تاریخ انتشار :1398/03/20

مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه سامان جزئیات تازه ای از بیمه نامه پیمایشی اتومبیل این شرکت را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سامان، محمد اباذریان با بیان این که بیمه نامه پیمایشی اتومبیل طرحی نو با هدف کاهش متناسب سازی حق بیمه پرداختی با میزان استفاده از خودرو است، گفت: این طرح نمونه های خارجی موفقی داشته که توسط بیمه سامان نیز بومی سازی شده است.
وی با اشاره به این که در این روش، بیمه نامه در سه دسته پنج هزار کیلومتری، هشت هزار کیلومتری و 12 هزار کیلومتری به صورت سالانه ارائه می شود، افزود: مشتریان می توانند بسته به نیاز خود، این بسته های بیمه ای را خریداری و در صورت نیاز آن را تمدید کنند.
اباذریان درباره نحوه محاسبه کیلومتر پیمایش شده توسط خودرو نیز گفت: هنگام خرید بیمه نامه پیمایشی، دستگاه «تله متیکس» که محاسبه گر میزان پیمایش است بر روی خودرو نصب و اطلاعات میزان سفر به صورت آنلاین به شرکت بیمه سامان ارسال می شود.
به گفته او، اطلاعات میزان پیمایش به صورت دوره ای به بیمه گذار نیز ارسال می شود تا بتواند مصرف خود را کنترل کند.
مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه سامان همچنین اعلام کرد که اکنون شعب بیمه سامان هنگام صدور بیمه نامه بدنه اتومبیل، جزئیات این طرح را برای مشتری تشریح و او را در انتخاب بیمه نامه پیمایشی یا بیمه نامه بدنه رایج، آزاد می گذارند.
اباذریان گفت: محاسبات انجام شده نشان می دهد حق بیمه بیمه نامه بدنه اتومبیل پیمایشی از بیمه نامه های بدنه رایج، دست کم 30 درصد ارزان تر است.
وی با تاکید بر این که پوشش های بیمه نامه بدنه پیمایشی با بیمه نامه های عادی هیچ تفاوتی ندارد، ادامه داد: تخفیف های این بیمه نامه نیز مانند بیمه نامه های عادی محاسبه می شود.

تماس با سامان

شماره ثبت: ۲۴۱۰۵۹
آدرس: تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، شماره ۴۳۳
کدپستی: ۱۴۳۴۹۳۳۵۷۴
تلفن مرکز تماس: ۸۹۴۳-۰۲۱ نمابر: ۸۸۷۰۰۲۰۴


واحد رسیدگی به شکایات و انتقادات
ایمیل: complain[at]samaninsurance[dot]ir

بیمه سامان را دنبال کنید

text