نکات مهم که متقاضيان بيمه بدنه اتومبيل باید بدانند.

1.    در صورتي مي‌توانيد اتومبيل را بنام خود بيمه بدنه نمائيد يا ذينفع بيمه نامه باشيد كه سند يا دفترچه مالكيت اتومبيل بنام شما صادر شده باشد و يا سند رسمي وكالت از طرف مالك داشته باشيد، در غير اينصورت با مسئولين صدور بيمه نامه مشورت نمائيد.
2.    بيمه‌نامه بدنه اتومبيل قابل انتقال به غير نيست مگر با موافقت كتبي بيمه‌گر، بنابراين در صورت انتقال مالكيت اتومبيل به هر شكل اعم از قولنامه‌اي، وكالتي، قطعي يا اشكال ديگر مراتب را بلافاصله ضمن ارائه اصل بيمه‌نامه، كتباً به اطلاع شركت بيمه برسانيد. حق بيمه مدت باقيمانده قابل استرداد است.
* در صورت نقل و انتقال موضوع بیمه ( خودرو ) این امکان برای بیمه گذار می باشد که سابقه بیمه نامه قبلی یا بیمه نامه جاری را به مورد بیمه دیگری منتقل نماید و ذکر این مطلب که در این حالت الحاقیه فسخ به صورت روزشمار صادر می گردد که بیمه گذار متضرر نشود و کلیه سوابق و مبلغ الحاقیه برگشتی به بیمه نامه جدید انتقال می یابد ولیکن در خصوص بیمه گذاری که از محل بیمه نامه قبلی خسارت دریافت نموده باشد فسخ بصورت کوتاه مدت صادر می گردد و همچنین در خصوص بیمه گذارانی که 2 ماه به تاریخ انقضاء بیمه نامه قبلی که بیمه گر آن سامان باشد برای انتقال ( جابه جایی ) مراجعه نماید به لحاظ اعمال تخفیف عدم خسارت الحاقیه فسخ صادر نمی گردد والحاقیه ابطال بدون برگشت حق بیمه صادر می شود .
توجه : در صورتی که بیمه گذار موفق و یا در حال حاضر قصد خرید یا اقدامی برای خرید خودرو جدید نداشته باشد امکان صدور الحاقیه تعلیق بیمه نامه می باشد ولیکن اعتبار این الحاقیه صرفاًبرای سه ماه است .
3.    چون مزاياي اين بيمه نامه منحصراً متعلق به شماست، این امکان برای شما وجود دارد که می توانید بیمه نامه خود را فسخ  نمائید در صورت فسخ حداکثر تا 6 ماه و در صورت انقضا مدت بیمه نامه حداکثر تا سه ماه جهت استفاده از تخفیف عدم خسارت نزد بیمه گر محفوظ می باشد .
4.    اتومبيل خود را به قيمت مبادله‌اي در بازار (قيمت روز) بيمه نمائيد و در صورت افزايش قيمت آن سريعاً ضمن مراجعه به شركت بيمه، نسبت به تعديل مبلغ بيمه اقدام نمائيد.
5.    در صورت وقوع حادثه منجر به خسارت، قبل از جابجايي اتومبيل خسارت ديده سريعاً جهت تهيه گزارش توسط مقامات انتظامي اقدام و سپس قبل از انجام تعميرات، با اتومبيل خسارت ديده و مدارك لازم از قبيل: گزارش مهر شده مقامات انتظامي، اصل گواهينامه، اصل بيمه‌نامه بدنه و شخص ثالث و اصل سند مالكيت به شركت بيمه مراجعه فرمائيد.
6.    در صورت دریافت خسارت بابت هر یک از خطرات اصلی و تبعی ، بیمه نامه تمدیدی مشمول تخفیف عدم خسارت به تفکیک استفاده از نوع خطر می شوید .
بدین منظور : اگر بیمه گذار از محل بیمه نامه سال قبل از پوشش شکست شیشه به تنهایی استفاده نموده باشد در زمان تمدید بیمه نامه به دلیل عدم استفاده از پوشش اصلی این قسمت شامل تخفیف عدم خسارت میگردد ولیکن پوشش های اضافی به صورت کلی شامل تخفیف نمی گردد  و در سالهای آینده نیز تخفیفات عدم خسارت  در صورت عدم دریافت خسارت به  همین منوال ادامه می یابد .
7.    از آنجا كه شركت بيمه سامان در صورت عدم اعلام خسارت طي يكسال براي سال دوم و سالهاي بعد تخفيف قابل ملاحظه‌اي بعنوان تخفيف عدم خسارت در حق بيمه منظور مي‌نمايد، همچنين اعلام خسارت متعدد موجب افزايش فرانشيز در هر مرحله مي‌گردد، بنابراين در اعلام خسارت جزئي دقت و توجه كافي مبذول فرمائيد.
8.     در تصادفات رانندگي چنانچه مقصر حادثه نبوديد و مسئول حادثه شخص شناخته شده‌اي بود و امکان تعقیب وی و بازیافت خسارت فراهم گردد . نه تنها از افزايش فرانشيز خسارت متوالي معاف مي‌گرديد و فرانشيز شما معادل 50% فرانشيز معمول خواهد بود، بلكه دريافت خسارت مذكور موجب عدم استفاده از تخفيف عدم اعلام خسارت در سال بعد نمي‌گردد.
توجه : براي اعلام خسارت و دريافت چك خسارت، مراجعه بيمه گذار يا نماينده قانوني او به شركت بيمه الزامي است.
*براي استفاده از اين مزايا و جهت حفظ حقوق خود موارد زير را دقيقاً مطالعه فرمائيد:
الف) در صورت اقرار به تقصير از طرف مقصر حادثه و قبول نظر كارشناس تصادفات، مشخصات كامل و نشاني محل كار و سكونت ايشان در برگ بازجويي قيد شود.
ب) در برگ بازجويي خود ضمن اعلام شكايت نسبت مقصر حادثه با وي سازش نكنيد.
ج) در صورتيكه براي تعيين ميزان خسارت كارشناس رسمي انتخاب گردد و نظر ايشان در خصوص ميزان خسارت و يا چگونگي حادثه مورد قبول شما نباشد، ضمن اعتراض كتبي نسبت به نظر كارشناس، مراتب را حداكثر ظرف مدت پنج روز از تاريخ اظهار نظر كارشناس به اين شركت اعلام فرمائيد تا نظر كارشناس مذكور ملاك پرداخت خسارت از طرف اين شركت قرار نگيرد.

9.    دزدي كلي عبارت است از:
الف) اتومبيل به سرقت رفته و ديگر كشف نگردد.
ب) اتومبيل به سرقت رفته كشف گردد، ولي لوازمي از آن به سرقت رفته يا اتومبيل دچار حادثه شده باشد.
ج) دزدي درجا: به موردي اطلاق مي‌شود كه از اتومبيل بيمه شده در حال توقف لوازم به سرقت رفته باشد.

تماس با سامان

شماره ثبت: ۲۴۱۰۵۹
آدرس: تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، شماره ۴۳۳
کدپستی: ۱۴۳۴۹۳۳۵۷۴
تلفن مرکز تماس: ۸۹۴۳-۰۲۱ نمابر: ۸۸۷۰۰۲۰۴


واحد رسیدگی به شکایات و انتقادات
ایمیل: complain[at]samaninsurance[dot]ir

بیمه سامان را دنبال کنید

text